Герць ::: Уяви Коня!
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Герць ::: Уяви Коня!

Пластовий крайовий апробаційний кінний табір Герць


Ви не підключені Увійдіть або зареєструйтесь

Стаття - звіт про Герць - 2004

Перейти донизу  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

1Стаття - звіт про Герць - 2004 Empty Стаття - звіт про Герць - 2004 Вт Квіт 28, 2009 2:31 pm

Orlyk

Orlyk

Стаття - звіт


Із 09 до 24 серпня поблизу с.Геронимівка проходив крайовий кінний табір “Герць” завданнями якого були:
1. навчити учасників їзді верхи;
2. відродження козацьких традицій;
3. виховання провідницьких якостей.
Табір налічував 23 учасники, які за козацькою традицією, що була провідною протягом всього табору, іменувалися джурами та вершницями. Усі учасники були поділені на 4 гуртки (сотні) по п’ять – шість осіб. На чолі сотні щодня призначався новий сотник, щоб кожен учасник зміг набути чи вдосконалити свої провідницькі здібності. Впорядниками (сотенними радниками ) виступали члени проводу. Між іншим, провід теж мав козацькі назви: писар, обозний, бунчужний, кошовий.
Кожні три дні були обєднані спільною козацькою темою, що й визначало напрямок роботи проводу. В таборі були встановлені таборові споруди: дванадцятиметрова щогла, брама (для входу і виходу з “Січі”), кухня, лятрина, сцена для імпровізацій творів Т.Г. Шевченка.
Щодня під керівництвом кваліфікованих інструкторів проводились заняття з верхової їзди для трьох сотень, оскільки четверта була черговою (наказною). Крім цього, на інструктажах учасники могли отримати знання та вміння по в’язанню вузлів і таборових споруд, природоохоронної роботи та розпізнанню лікарських рослин, проведенню таборових робіт, розставленню наметів. У програмі окремими заняттями виділявся спів козацьких і народних пісень.
Оскільки темою цього року була Визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького, теренові ігри проводилися саме на цю тематику. Було розіграно 3 теренівки темами яких було:
- чорний шлях;
- боротьба козаків проти турок і татар;
- Визвольна війна.
Під час таборування на заняттях з аполегетики учасники брали участь в історичних диспутах, пов’язаних з темою козацтва, що сприяло розгляду історичних подій під різними кутами зору та допомагало в формуванні власних думок з приводу заданої теми.
Відбулася одна одноденна мандрівка до с. Суботова (помістя і резиденції Богдана Хмельницького) та м. Чигирина – козацької столиці України. Мандрівка допомогла уточненню та закріпленню теоретичних знань періоду козатчини. Крім цього, була проведена екскурсія до м. Черкаси, де учасники мали змогу побувати на славетній річці Дніпро та оглянути ляльковий театр, колишню чоловічу та жіночу гімназію, пам’ятник Богдану Хмельницькому та місце колишнього замку.
Відповідно до програми духовного розвитку особистості, пластуни побували на службі в Ільїнській церкві (с.Суботів), Анатоліївській церкві (м.Черкаси), а також відвідали Св. Троїцький собор. Відбувалося і спілкування з отцями під час ватр та зустрічей.
У висвітленні роботи щодо реалізації програми незамінною була допомога ЗМІ: телевізійний канал 1+1, радіо “Школяда”, обласної телерадіокомпанії “Рось”, газети “Черкаський край”, та “Нова доба”.
Від проведення табору отримані такі результати:
- навчання 23 учасників різним видам верхової їзди (кроком, риссю) та вмінню обходитися з кіньми;
- відродження козацьких традицій шляхом відтворення козацького назовництва, звичаїв та порядків, а також завдяки обговоренню історичних подій на диспутах інсценізаціях на тему поезій Т.Г. Шевченка пов’язаних з козацькою тематикою;
- вихованню та скріпленню провідницьких якостей;
В реалізації проекту приймала участь Крайова Пластова Старшина Пласту – Національної Скаутської Організації України, Станиця Черкаси Пласту – Національної Скаутської Організації України, Черкаська Округа Пласту – Національної Скаутської Організації України і основним ядром Станиця Черкаси.

Комендант (кошовий) ст.пл. Роман Орищенко

Повернутися до початку  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі