Герць ::: Уяви Коня!
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Герць ::: Уяви Коня!

Пластовий крайовий апробаційний кінний табір Герць


Ви не підключені Увійдіть або зареєструйтесь

Крайовий кінний вишкіл для УПЮ

Перейти донизу  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

Orlyk

Orlyk

4-5 квітня в м. Трускавці відбувся кінний вишкіл




4-5 квітня 2009 р.Б. в м. Трускавці відбувся перший кінний вишкіл для УПЮ. Програма вишколу передбачала базові основи верхової їзди та виконання точок вмілостей «Верхова їзда І, ІІ» і «Їзда підводою ІІ» . Зважаючи на складність вишколу та велику частину практичної частини відбувався ретельний добір учасників. Адже 80% програми кінного вишколу присвячено практичним заняттям верхи і лише 20% теоретичній частині. Кожному учаснику приділялося максимум уваги і часу для виїздки верхи.

Офіційно все почалося з відкриття, а далі учасники ознайомлювалися із правилами поводження з конем, безпекою при верховій їзді. Юнацтво вчилося чистити і сідлати коня, адже кожен справжній наїзник повинен робити це сам. Ті ж, хто був на минулорічному кінному таборі вже допомагали іншим, хто вперше підходив до коня. Далі було трохи страшно, бо починалася практична частина, а дехто навіть ніколи не сідав на коня. Але острах минав і юні вершники та вершниці з великим ентузіазмом сідлали скакунів. Коні були в хорошому настрої і залюбки возили на собі учасників вишколу. Спочатку інструктори водили коней за повіддя, потім проводилися заняття на «корді» (шлеї, що кріпиться до трензеля вуздечки), що давало можливість їздити по колу під контролем інструктора. І вже тільки потім власноручне керування конем.

Вражень було багато і з коня не хотілося злізати, але вишкіл тривав і потрібно далі йти за програмою. Обід, гутірка про вимоги кінних вмілостей і друга частина практичної частини – їзда підводою. Запрягання коней, підготування возу для їзди і на кінець сама їзда. Під пісню «мазури» підвода із учасниками та інструктором вирушила. Спочатку загальні відомості про керування, а далі кожен учасник сам керував упряжкою. Кожен вчився рушати повертати і зупиняти підводу.
Пізніше учасники відправилися до м. Трускавця на вечерю та розміщення на ночівлю у пластовій домівці Станиці Борислав. Саме це місто описано у творі І. Франка «Борислав сміється».

А увечері була теоретична частина де відбувалися цікаві гутірки про еволюцію коней, іпотерапію (лікувальне застосування верхової їзди), психологію коней та як за рисами профілю коня можна визначати характер тварини, лідерство вершника у керуванні конем, історію кавалерії. Звичайно ж традиційно відбувся вогник із представленнями імпрез та піснями пов’язаними з кіньми.

Переночувавши в пластовій домівці в Бориславі з ранку юні вершники відвідали церкву, а далі екскурсія містом, в якому спробували лікувальну воду заради якої в це курортне містечко приїжджає багато відпочивальників. Перевірка набутих на вишколі знань, закриття, вручення посвідок і відзнак.

Два дні вишколу пролетіли непомітно і знову потрібно повертатися до звичного життя, де немає казки і коней, які відносять тебе далеко-далеко...

Автор новини: ст.пл.прих. Катерина Котова

Повернутися до початку  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі